internet top
img g-net sieć komunikaty cenniki g-net kontakt zasieg sieci g-net wireless forum top
img

SIEĆ G-NET

-> Konfiguracja PPPoE
-> FAQ Sieci G-NET
-> Gdzie jesteśmy?
-> Komunikaty
-> Dokumenty, kontakt

SIECI WI-FI

-> Urządzenia WiFi
-> Działanie sieci WLAN
-> Sprawdź prędkość!
-> FAQ sieci WiFi

 

FAQ - czyli odpowiedzi na Wasze pytania odnośnie G-NET


Pyt.: Kiedyś miałem internet w Kisielinie. Teraz podłączenie do sieci proponują mi te same osoby, ale przedstawiają różne warunki, ceny... no i przedstawiają mi się przy tym jako różne firmy. O co chodzi?

Odp.: No faktycznie, namieszało się trochę i można się pogubić. Już wyjaśniamy:
Kiedyś w Starym Kisielinie działała jedna firma, Alpi-net. Z różnych przyczyn, właścicielka oraz administrator jakieś dwa lata temu przestali ze sobą współpracować - ponieważ jednak żadne z nich nie zamierzało z sieci rezygnować, pojawiła się druga firma. G-NET. Później, na przełomie 2006/2007r. od Alpi-netu sieć przejęła firma Agrotronika - tak więc w tej chwili w Kisielinie działają dwie sieci: G-NET i Agrotronika. Przy czym obie konkurencyjne firmy prowadzone są przez te same osoby, które kilka lat temu ze sobą współpracowały.
I stąd to zamieszanie...

agrotronika

Pyt.: Była burza, po burzy włączyłem komputer - i internet od was mi nie działa. Co się mogło stać?

Odp.: Są w zasadzie trzy możliwości: albo burza uszkodziła coś u ciebie, albo uszkodziła coś u nas, albo zwiesiło się któreś radio. W przypadku pierwszym, musisz wymienić uszkodzony sprzęt - najpewniej będzie to karta sieciowa. W drugim przypadku nic się nie martw, to my wymienimy swój sprzęt i będzie działać normalnie. Jeśli korzystasz z zewnętrznego radia (nie z karty w komputerze), to całkiem możliwe, że pomoże odłączenie mu na 30s zasilania i poczekanie aż się ponownie podepnie do naszej sieci. Najłatwiej będzie ci skontaktować się z nami - podpowiemy ci co powinieneś sprawdzić.

agrotronika

Pyt.: Musiałem przeinstalować system i nie działa. To znaczy może działa, ale nie wiem jak skonfigurować połączenie. A nawet jak mi się uda, to nie pamiętam hasła. Pomożecie?

Odp.: Pomożemy ;-) Po pierwsze, sprawdź czy w ogóle widzisz sieć G-NET i możesz się do niej podłączyć. Jeśli tak, to po drugie - zajrzyj do działu "konfiguracja komputera" - masz tam rozpisane kolejne kroki, jakie należy wykonać żeby skonfigurować PPPoE. Po trzecie, zadzwoń do nas - pomożemy ci odzyskać hasło lub ustalić inne.


.:: Copyrights © G-NET ::. .:: ::. .:: made by Kira ::.

>> Żaden mikroprocesor nie został uszkodzony podczas tworzenia tej strony. <<