internet top
img g-net sieć komunikaty cenniki g-net kontakt zasieg sieci g-net wireless forum top
img

SIEĆ G-NET

-> Konfiguracja PPPoE
-> FAQ Sieci G-NET
-> Gdzie jesteśmy?
-> Komunikaty
-> Dokumenty, kontakt

SIECI WI-FI

-> Urządzenia WiFi
-> Działanie sieci WLAN
-> Sprawdź prędkość!
-> FAQ sieci WiFi

 

Przetestuj prędkość swojego łącza

Sądzisz, że twoje łącze nie działa tak szybko, jak powinno? Możesz w bardzo łatwy sposób sprawdzić, jaką masz w danej chwili rzeczywistą dostępną prędkość łącza.

UWAGA !

Przed rozpoczęciem testów zakończ ściąganie wszystkich plików, wyłącz swój program pocztowy, oraz - co najważniejsze - powyłączaj wszystkie używane przez ciebie programy P2P (do ściągania muzyki i filmów).


Najłatwiejsza metoda przetestowania łącza

W Internecie znajdziesz kilkadziesiąt różnych stron WWW, które poprzez testowanie swojego połączenia z twoim komputerem sprawdzają faktyczną prędkość twojego łącza internetowego. Ich użycie jest najłatwiejszą metodą sprawdzenia łącza: wystarczy wejść na taką stronę... i chwilę poczekać. Wyniki testu przedstawiane są w postaci graficznej lub tekstowej (screeny poniżej).

Pod screenami wyników testu z wybranych, najbardziej użytecznych dla polskich użytkowników stron podajemy bezpośrednie linki do strony testującej.http://www.dsl.cz


http://www.numion.com


http://www.wp.plInne metody

1. Jeżeli używasz przeglądarki Firefox, możesz zainstalować do niej specjalne rozszerzenie, które pozwoli ci na bieżąco sprawdzać prędkość twojego łącza. Link do strony odpowiedniej wtyczki znajdziesz pod pierwszym screenem poniżej.

2. Niezależnie od przeglądarki, możesz ściągnąć i zainstalować program o nazwie BBST. Podaje prawdopodobnie najbardziej rzeczywiste wyniki, ponieważ test wykonuje "od wewnątrz", czyli z twojego własnego komputera. BBST ściągniesz z bezpośredniego linka do instalki programu - link pod drugim screenem.

3. Jeśli interesuje cię realna prędkość z jaką możesz ściągać pliki, najlepiej jest rozpocząć ściąganie dość dużego pliku z zewnętrznego serwera FTP i po prostu zobaczyć z jaką szybkością się ściąga. Proponujemy do tego celuserwer noc.gts.pl - pod screenem poniżej znajdziesz link.Plugin do Firefoxa


Program BBST


http://noc.gts.pl


.:: Copyrights © G-NET ::. .:: ::. .:: made by Kira ::.

>> Żaden mikroprocesor nie został uszkodzony podczas tworzenia tej strony. <<