internet top
img g-net sieć komunikaty cenniki g-net kontakt zasieg sieci g-net wireless forum top
img

SIEĆ G-NET

-> Konfiguracja PPPoE
-> FAQ Sieci G-NET
-> Gdzie jesteśmy?
-> Komunikaty
-> Dokumenty, kontakt

SIECI WI-FI

-> Urządzenia WiFi
-> Działanie sieci WLAN
-> Sprawdź prędkość!
-> FAQ sieci WiFi

 

FAQ - odpowiedzi na pytania odnośnie sieci radiowych


Pyt.: Kiedy podłączam się do sieci, ikonka sieciowa obok zegarka mówi mi, że podłączam się z prędkością 11Mbps. Poważnie mam podłączone 11 megabitów??

Odp.: O, każdy by tak chciał - ale nie. Ta informacja dotyczy tylko prędkości, z jaką łączysz się z siecią lokalną - czyli nadajnikiem swojego operatora. Natomiast to, jaką masz przepustowość łącza "do internetu" zależy od tego, jak twój operator skonfigurował sieć. Czyli w zasadzie od tego, co masz w podpisanej z nim umowie.

Pyt.: Jest lato, ciągle są burze. Już dwa razy spaliła mi się karta sieciowa i kilka innych podzespołów mimo że wyłączam zawsze komputer. Jak ochronić skutecznie swój sprzęt?

Odp.: No wyłączenie komputera samo w sobie niekoniecznie pomaga. Zostaje nadal fizyczne połączenie między tobą a sporą ilością kabla - i to ono odpowiada za spalone karty i komputery. Nasza rada - po wyłączeniu komputera, odłącz go od prądu wyciągając wtyczkę zasilania, oraz od sieci wyciągając z kolei wtyczkę kabla sieciowego lub antenowego.

Pyt.: Widzę sieć ale nie mogę się połączyć - dlaczego?

Odp.: Cóż, możliwych przyczyn jest sporo, ale najczęściej występują dwie. Pierwsza to to, że sieć jest w jakiś sposób zabezpieczona przed nieautoryzowanymi użytkownikami. Druga, bardziej prozaiczna, wynika z samego sposobu działania sprzętu: to, że ty widzisz sygnał nadajnika nie znaczy, że nadajnik widzi twój sygnał tak samo dobrze. Różne urządzenia sieciowe mają różną moc nadawczą (siła wysyłania sygnału) i czułość (sygnały odbierane). Możliwe, że któryś z tych parametrów jest zbyt mały.


.:: Copyrights © G-NET ::. .:: ::. .:: made by Kira ::.

>> Żaden mikroprocesor nie został uszkodzony podczas tworzenia tej strony. <<